PVP Reklam Verme Fikirleri

Admin

Admin
Moderatör
Katılım
12 Ara 2023
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
PVP Reklam Verme Fikirleri
Öncelikle, PVP Reklam nedir, bunu açıklamak istiyorum.
Pvp reklam, Metin2, Knight online, Silkroad Online gibi oyunlara oyuncu çekmek için yapılan bir reklam faaliyetidir.
Pvp reklam, oyun içerisindeki özellikleri, avantajları ve eğlence sektörüne vurgulama yaparak potansiyel oyuncuların dikkatini çekmek için kullanılır.

PVP için Yapılan Reklam Yöntemleri
Web Siteleri :
Private Server oyunlarını tanıtan web siteleri, game player oyuncularının istedikleri pvp server çeşitlerini filtreleyerek istedikleri oyun özelliklerine ulaşmasına kolaylık sağlar.
Pvp Reklam Ağları: Pvp reklam ağları, Player oyuncularının sabit konu, banner, pop-up gibi çeşitli varyasyon formatlarında reklamlarını yayına alarak geniş bir kitleye hitap etmesini sağlar. Pvp reklam ağları, oyunların hedef kitlesine uygun siteler veya uygulamalar içerisinde pvp reklamlarını göstererek tıklama %100’sini artırır. Pvp reklam ağları, Google adwords, facebook ads, instagram ads, oyun platformları gibi platformlar amaçlanır.

Sosyal Medya
Sosyal medya, Private server oyuncularının tanıtımı için etkili reklam yöntem aracıdır. Sosyal medya, oyunların resmi sayfa hesapları, metin2 grupları, canlı yayınlar gibi birçok pvp reklam seçenekleri vardır.
Sosyal medya oyun içerisindeki güncellemelerden, duyuru haberlerinden, etkinliklerinden, kampanyalarından, ödüllerinden haberdar ederek oyuncularla etkileşim kurmayı sağlar.
Ayrıca, oyuncuların kendi deneyimlerini kullanarak görüş ve şikayetlerini paylaşmalarına olanak tanır.

E-Posta Pazarlama Taktikleri
E-mail gönderimi, Pvp oyunlarının mevcut veya potansiyel oyunculara doğrudan ulaşmasını sağlar. Oyunun haber bülteni, davetiye, teklif, anket gibi geri bildirim isteklerini göndermesini sağlayarak oyuncuların ilgi ve alakasını hedeflemeyi amaçlar.

Kulaktan Kulağa Pazarlama
Kulaktan kulağa pazarlama, pvp oyunlarının en etkili tanıtım silahıdır. Oyuncuların kendi çevrelerine oyunu duyurmaları, önermesi, yorum ve eleştiri gibi eylemler yapmasıdır.
Oyuncuların oyuna karşı güven ve memnuniyet duygusunu artırır. Oyunun kalitesi, güvencesi, farklılığı, yeniliği desteklenmelidir.
 

Konuyu görüntüleyenler

Üst