Yükleniyor...

PVP.GEN.TR

TÜRKİYE'NİN

TANITIM SİTESİ

risusmt2

PvP Haberler

» Metin2 Hazır Otopack Dosyaları

Metin2 Hazır Otopack Dosyaları

Oto pack dosyamız 2 parçadan oluşur. 1. Exe yapımı hakkında detaylı bilgi vereceğim. Paylaşacağım dosyalar içerisinde 11 adet sorunsuz çalışan oto pack mevcuttur. Tüm bu yapılan çalışmaların yapılma mantığı aynıdır örnek vermek gerekirse eğer dosyaların içerisinde karşımıza 2 adet dosya çıkacaktır. ( mermer) klasörü exenin açık halidir.  ( mermer) klasörünün içerisinde giriş yaparak ilk önce oto pack uygulayacağımız oyunun logosunu yapmak pathcer.png herhangi bir program ile düzenlemelisiniz.

 

Düzenleme;

TorrentPatch.locale.xml

TorrentPatch.url.xml

Yukarıda vermiş olduğum dosyaları notepad++ ile açarak dikkatli şekilde doldurmalısınız. Örneğin ftp içerisinde yerini şu şekilde almalıdır.

 siteadresi.com/patch kurmanız gereken dizin

siteadresi.com/patch

 Exe ayarlaması bitmiştir. Arşive ekle diyerek mermer.rar olarak eklemiyoruz burada mermer.zip yapmanız gerekli aksi halde exe çalışmaz. Exe için cmd açıyoruz kısa bir yol göstermem gerekirse klavye üzerinde shift tuşuna basılı tutarak sol tarafta bulunan ctrl tuşunun hemen üstünde bulunan ok işareti basılı tutarak sağ tıklayalım ve komut penceresini burada aç diyelim.

otopack.exe enter diyoruz. Hemen ardından

copy /B metin2client.bin+mermer.zip otopack.exe exe işlemi bu kadar.

 WEB FTP DOSYALARI

 Patcher klasörümüze giriş yapıyoruz metin2torrent.config.xml dosyamızı doğru şekilde düzenlememiz gerekiyor. Filezilla üzerinden bağlantı kuruyoruz Patcher klasöründeki dosyalarımızı aktaralım buradaki en önemli nokta metin2torrent.config.xml sağ tıklayarak dosya izinlerini 777 olarak ayarlamalıyız yapmadığınız taktirde hata verebilir. Oto pack dosyamızı 0.0.0.1 isminde klasör açarak siteadresi.com/patch/0.0.0.1 bu şekilde olmalı buraya exenin yani otopackın çekmesini istediğiniz packları aktarıyoruz. Siteye Dosya Guncelleme Anlatim dosyası içerisinde gerekli dosyalarımız mevcut burada virüs gözükebilir daha herhangi bir sorun yaşamadım bu konuda bilgilerimi sanal klavye ile açarak işlemi tamamlamış bulundum.

 GENEL OTO PACK ANLATIM

 

        1.       metin2client.exe sonu exe olmamalı bin olması gerekli.

2.       metin2client.bin tam olarak bu şekilde olmalı.

3.       Önemli bir bilgi daha vermem gerekirse eğer sitede patch klasöründe metin2torrent.config.xml dosyamızda run_path="metin2client.bin" buradaki komutta oyunu başlat dediğiniz bu dosyaya komut verir. burasını değiştirirseniz bunu da ona göre ayarlamalısınız.

4.       metin2client.bin yaptık. packların bulunduğu klasörü adını 1 yapıyoruz. sonra masa üstüne yeni bir klasör acıyoruz ve 2 ismini veriyoruz. Bu şekilde olmalı C:\Users\Professional\Desktop\1 içerisinde pack olan C:\Users\Professional\Desktop\1 bu uzantıyı yapıştırıp hash diyoruz ve ardından crclist oluşturup ayarlıyoruz.

 

LZPACK

Üst kısımda bulunan pencereye C:\Users\Professional\Desktop\1

Alt kısımda bulunan pencereye C:\Users\Professional\Desktop\2

Lzpack diyerek işlemi tamamlıyoruz packların büyüklüğüne göre işlem süresi değişebilir. 2. Klasöre giriş yaparak packlarımızın .lz haline geldiğini görebilirsiniz.

 

CRCLİST OLUŞTURMA

Biraz önceki yaptığımız işlemdeki listemizi kopyalıyoruz buton çalışmadığı taktirde seçerek kopyalayın. Listemizi crclist.txt isimli bir not defterine kaydediyoruz. .txt silmeyiniz bunları ftp içerisindeki sitemize bulunan 0.0.0.1 klasörüne atmalıyız. Crclist dosyamıza 777 izin vermemiz gerekiyor bu işlemi sağ tıklayarak yapabiliriz.  

 DÖKÜMANLAR

 Tüm dosyaları buradan indirebilirsiniz 11 adet oto pack dosyamız bulunuyor nasıl yapacağınızı elimden geldiği kadar anlattım. Takıldığınız noktalar olursa eğer sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Konu altından belirtirseniz eğer dönüş sağlayabilirim.

 

Otopack.rar 50 mb

Rar şifre: www.pvp.gen.tr

Okunma: 3104 Kategori: Metin2 Pvp Serverlar Tarih: 21 Aralık 2016 Çarşamba 11:38:16

» Görüş ve Düşünceleriniz?