Metin2 Kaç Yılında Çıktı


Yükleniyor...

IMG_ALT

PvP Haberler

» Metin2 Kaç Yılında Çıktı

Metin2 Nedir Kaç Yılında Çıktı

Metin2, multiplayer MMORPG online rol yapma oyunudur. Tarih 2004 yılının mart ayında Ymir Entertainment şirketi ilk olarak Kore'de yayınladı.

Gameforge 4D GmbH tarafından 2006 yılında satın alındı, bir çok ülkede ve 17 ayrı dil seçeneği ile hizmet vermeye başladı.

Tarihçesi:

 • 2005 yılının mart ayında çin ve kore olmak üzere 2 ülke de yayınlandı.
 • 2006 yılının aralık ayında Gamefoge şirketi tarafından satın alınarak Almanya'da beta olarak açıldı; bu durum ise metin2'nin avrupa pazarında ki ilk sunucusu oldu.
 • 2007 yılının mayıs ayında oyun betadan çıkıp 17 dil seçeneği ile yayınlandı.
 • 2009'un Ocak ayında bir kullanıcıdan şikayetler gelmeye başladı.
 • Bu şikayetlerin çoğunluk kısmını ise hesap çalma ve soygun benzeri olaylardan oluşmaktadır.
 • Bu sebeple Gameforge şirketi hukuki bir sistem oluşturarak olaya mudahale etmiştir. Hesap çalınmalar olayın boyutuna göre hukuk karşısında cezalandırılma işlemi uygulandı.
 • Metin2 31 Mart 2009 tarihinde Kuzey Amerika yönetimi olan Z8Games'e aktarıldı.
 • 3 Ekim 2009 yılında ise yönetimi Singapur olan TEC- İnteraktif'e devredilmiştir.

Metin2'nin Konusu ve Amacı Nedir?

Üç büyük imparatorluğun amansız savaşını anlatan bir Uzak Doğu hikayesine sahiptir.

Başta sadece hayvan ve bitki hayatı vardı ve bir metin taşının vahşi hayatı kırmasıyla üç büyük imparatorluğun sınırlarını belirledi.

Metin2'nin amacı ise bu savaşa katılarak kendini geliştirmektir.

Metin2 Karekterler ve Sınıflar nelerdir?

Kendinize bir karekter oluştururken kendinize uygun olan sınıfı seçersiniz bu sınıflar ise ;

Savaşçı, Ninja, Sura, Şaman ve Lycan olarak 4 adet sınıftan oluşmaktadır.

 • SAVAŞÇI:

Becerileri ve ağır zırhlarıyla savaşçılar yakın dövüşte büyük rol oynarlar. Güçlerini kuvvetli fiziksel yapılarından ve dengeli zihinsel yapılarından alırlar. Tek el ve çift el olmak üzere iki tür silah kullanabilirler. Ekipmanlarında yer alacak güç bonusu ile hasarını arttırır.,

 • Ninja

Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikastçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.

Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, ninjalar bıçak ve yay kullanan usta dövüşçülerdir. Ekipmanlarında yer alacak güç ve çeviklik bonusu ile hasarını arttırır.

 • Sura

Suralar kötülük tohumunu kollarında büyütmeye karar verdiklerinde sihirli güçler kazanan savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden büyü ile saldırı yapabilirler.

Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler ya da ek destek büyüleri kazanabilirler. Ekipmanlarında yer alacak zeka bonusu ile hasarını arttırır.

 • Şaman

Şamanlar zekidirler, büyü ve sihir kullanırlar. savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların mistik güçleri çok etkilidir.

Bu yeteneklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir şaman saldırıların gücünü artırabilir ya da iyileştirme ve destek büyülerini güçlendirebilir. Yelpaze ve çan olmak üzere iki tür silah kullanırlar. Yelpaze ile beceri hasarı sağlarken çan ile rakiplerine düz vuruş ve delici vuruş sağlar. Ekipmanlarında yer alacak zeka bonusu ile hasarını arttırır.

 • Lycan

Lycanlar, iri yarı kurt yaratıklardır. Çaresi olmayan bir virüse yakalanıp insan görünümlerini kaybederek yaratıklara dönüşmüşlerdir.

Tükenmeyen güçleri ve gelişmiş içgüdüleri sayesinde muazzam yakın dövüşçülerdir. Kavgadan kaçmazlar. Daima cephede olmak isterler. Pençe kullanarak rakiplerine ve canavarlara karşı üstünlük kurarlar. Ekipmanlarında yer alacak zeka bonusu ile hasarını arttırır.

 

İmparatorluklar:

 • Chunjo İmparatorluğu

Chunjo Krallığı kıtanın en batı kısmında yerleşmiştir. Ruhsal liderleri tarafından kontrol edilen teokratik bir krallıktır.

Eski krallığın kuzeni Yoon-Young tarafından kurulmuştur. Yoon-Young Metin Taşlarının tehlikesini önceden keşfedebilmek için karısının devasa büyülü güçlerinden yardım aldı. Defalarca kez Metin Taşlarına karşı bir çözüm arayışının başlatılmasını önerdi ancak her defasında görmezden gelindi. Sonunda eski krallığa karşı asi bir kardeşliğe liderlik etti. Eski kralın tahttan indirilmesinden sonra, Chunjo Doğulu ve Güneyli krallıklara hala savaş halinde oldu.

Amaçları: Tüm kıtanın kontrolünü ele geçirmek ve Metin Taşlarının artan gücünü engellemek.

 • Jinno İmparatorluğu

Jinno Krallığı kıtanın doğu kısmında yer alır. Bu krallık askeri güce dayalı kurulmuştur ve halkı agresif ve savaşçıdır.

Jinno Krallığının lideri son kralın oğlu Ee-Ryoong'dur. O eski krallığı askeri gücüyle yeniden birleştirebileceğine inanır.

Metin Taşlarının anlamı ve etkileri ile ilgili korkular resmi olarak görmezden gelinmiştir. Ancak gizli düşüncelerinde Ee-Ryoong Metin Taşlarının ölümcül gücünü kendi planlarını gerçekleştirmek için kullanmanın yollarını aramaktadır.

 • Shinsoo İmparatorluğu

Shinsoo Krallığı kıtanın güney kısmında yer alır. En önemli aktiviteleri ticarettir.

Yoon-Yoing tarafından eski krallığın dağılmasından sonra doğuyla yapılan ticari bir anlaşma sonucu kurulmuştur. Shinsoo batı krallığıyla anlaşmazlıklar yaşamaktadır ve ticaret yolu tehlikelerle dolu olabilir. Metin Taşlarının tehlikesini fark ettiklerinde, tüccarlarda silahlandılar. Amaçları: Kendilerini batıdan gelecek saldırılara karşı korumak, ticaret yolunu tekrar açmak ve eski krallığı kendi iradelerinde yeniden bir araya getirmektir.

 

Metin2'nin Genel tarihçesinin sizlerle paylaşmak istedik.Ayrıca metin2'nin diğer zevkli kısımları ise pvplerdir. Seçeceğiniz metin2 pvp serverlar arasından kendinize özel en güzel metin2 pvp'yi seçerek sizde zevklinizi arttırabilirsiniz.


Okunma: 219 Kategori: Metin2 Nedir Kaç Yılında Çıktı Tarih: 23 Mayıs 2022 Pazartesi 00:31:40

» Görüş ve Düşünceleriniz?